http://rpc.pingomatic.com/ http://zhuaxia.com/rpc/server.php http://xping.pubsub.com/ping/ http://www.zhuaxia.com/rpc/server.php http://topicexchange.com http://services.newsgator.com/ngws/xmlrpcping.aspx http://rpc.weblogs.com/RPC2 http://rpc.twingly.com http://rpc.reader.livedoor.com/ping http://rpc.pingomatic.com http://rpc.newsgator.com/ http://pingoat.com/goat/RPC2 http://pingoat.com/ http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php http://ping.myblog.jp http://ping.kutsulog.net/ http://ping.feedburner.com http://ping.fc2.com/ http://ping.blogs.yandex.ru/RPC2 http://ping.blo.gs/ http://blogsearch.google.us/ping/RPC2 http://blogsearch.google.tw/ping/RPC2 http://blogsearch.google.sk/ping/RPC2 http://blogsearch.google.se/ping/RPC2 http://blogsearch.google.ru/ping/RPC2 http://blogsearch.google.ro/ping/RPC2

Citrom olaj az egészségért, a szépségért.


“Ha egy citromot kapsz, csinálj belőle limonádét!”

Egy kudarc – más szóval citrom díj – utáni talpra álláshoz adnak ilyen jó tanácsot, de lássuk mire jó még a citrom!

A frissesség érzete kötődik hozzá, de tartósításra is használjuk.

A citromos víz fogyasztását javasolják a C –vitamin tartalma miatt, ami az immunrendszert a fehérvérsejt képződés stimulálásával és az antivirális sejtek védelmével támogatja, továbbá a koleszterinszint szabályozó és a szabadgyökök lekötésével a rákmegelőző hatását említik. Más kérdés a napi C-vitamin szükséglet, és egy szelet, vagy egy darab citrom C-vitamin tartalma.


Általánosságban a napi elegendő folyadékfogyasztással együtt a haj, a körmök, és a bőr szép állapotának megőrzéséhez, szintén a C-vitamin tartalma, a vesekő képződés megelőzéséhez, -ill. apróbb kövek feloldásához a citromsav tartalma miatt javasolják.
A citromsav tartalma az emésztést is javítja, támogatva a máj enzim termelését, ezzel megelőzi a körülötte lévő zsírlerakódásokat is.
Nem ajánlják azonban refluxszal és magas gyomorsav tartalommal küzdők számára, és figyelmeztetnek a fogzománc károsító hatására.

A citrom héja illóolajat tartalmaz, amit hidegen sajtolás módszerével vonnak ki.

A citrom olaj a C-vitamin, antioxidáns és mikroba ellenes tulajdonságaival az elsősegély csomagodhoz kellene tartoznia. Az állatgyógyászatban a citromolaj elősegíti a rüh-atkával fertőzött szövetek gyorsabb gyógyulását.
A citrusfélék más olajaihoz hasonlóan a citrom olaj általában biztonságos bőr felszíni és aromaterápiás alkalmazáshoz. Nevezetesen, biztonságosnak tartják várandós nőknek és 3 hónaposnál idősebb gyerekeknek is.

A minősítésről egy videót Itt találsz .

FONTOS!!!

Az esszenciális olaj minősége a lehető legjobb legyen! Nem mindegy mit kenünk a bőrünkre, mit lélegzünk be, vagy fogyasztunk el ételízesítőként.

A minősített termékek eléréséhez kattints Ide!

Hogy lehet TOP-pon lenni, egyhangú szellemi terhelés alatt?

Fáradtak vagyunk, de mégis koncentrálni kell, mert tanulunk, vagy a munkánkban a figyelem kihagyás súlyos következményekkel jár, vagy mások igénylik a figyelmünket.
Előfordult már ilyen?
Mondjuk, vegyünk mély lélegzetet egy zsebkendőn keresztül, amibe egy csepp citromolajat cseppentettünk, vagy használjuk párologtatóban. Ha pedig fürdővel kényeztethetjük magunkat, cseppentsünk a fürdővízbe, vagy zuhanyzáskor a tusfürdőbe.
Kedvetlenség, energiahiány, szellemi kimerültség esetén azonnal felfrissít.
Japánban munkahelyi vizsgálatokon bevált. A citrommal illatosított légtérben a tévesztések száma a felére esett vissza.

Nem gondolnánk, miért érdemes mindig magunknál tartani!

Két fő ok, amiért kozmetikai célra is használják.

(1) Serkenti a nyirokkeringést, fokozza a sejtek aktivitását, ezzel segítve a regenerálódásukat. Előbbinek is köszönhetően, erősíti és felfrissíti a vénákat, lassítja az öregedést, felpezsdíti, feszesebbé, erősebbé teszi a bőrt. Kúra-szerűen alkalmazva a szeplőket is eltünteti, és fehérítő hatásával felüdíti a fénytelen foltos bőrt is. A citrom esszenciális olaj hámlasztó hatását is felhasználhatod a napi bőrápolási rutinban. Házilag készült bőrradir készítéséhez keverj 4-5 csepp citrom olajat kevés vízzel és zabliszttel. Ahogy használod, érezni fogod a bőrödön a citrom olaj frissítő és tisztító hatását, ami segíthet felfrissült egészséges, ragyogóan kinéző arcszint adni.

(2) Erős baktériumölő hatása miatt a kozmetikában a tisztító készítményekben és pattanások kezelésére használják. Normalizálja a bőr faggyú termelését, így elsősorban zsíros, szennyezett, pattanásos bőrre, alkalmazzák, és ugyancsak ellenszere a zsíros hajnak, de a töredező körmöknek is. Használható közvetlenül a bőrre bedörzsölve, vagy készítményekhez keverve.

Ha a fejbőröd korpásodik, vagy zsírosodik is, akkor keverj 2 csepp citrom illóolajat samponodba, masszírozd a fejbőrbe, utána alaposan öblítsd le.
FIGYELEM!!! A citrom illóolaj növeli a fényérzékenységet, közvetlenül napozás vagy szolárium előtt és után 6-8 óráig nem ajánlott használni. Allergiás reakciókat válthat ki az arra érzékenyeknél. Csak hígított állapotban használd!

Védettség, fertőző környezetben!

A cseppfertőzés ellenszere is terjeszthető úgy, mint a vírus! :)

Ez az egyik legjobb légfrissítő és levegőfertőtlenítő hatású illóolaj, mivel már a légtérben elpusztítja a kórokozókat.
Íme néhány vizsgálati adat:

A párologtató feladata: hidegen porlasztja az illóolajt, dúsítja a légtért oxigénnel, (-) ionokat hoz létre melyek lekötik a (+) ionokat, port, füstöt, virágport, fertőző csírákat.
Az eléréshez katints Ide!

… A citromhéj illóolajának gőze a meningococcust ( a fertőző agyhártyagyulladás kórokozóját 15 perc alatt, a tífusz kórokozóját egy órán belül, a pneumococcust (a lebenyes tüdőgyulladás kórokozóját) két-három óra alatt, a staphylococcus aureust (a bőrgennyesedést, száj-, garatüreg-gyulladást, mérgezést, iatrogén ételt okozó gennykeltő baktériumot) két óra alatt a streptococcus haemolyticust (a mandulagyulladást, a skarot, orbáncot, gyermekágyi lázat, reumás lázat okozó baktériumfajt) pedig három órától tizenkét óráig terjedő időszak alatt pusztította el. A
tiszta citromhéj illóolaj a baktériumtenyészetekre közvetlenül cseppentve:
– a staphylococcusnak és a tífusz kórokozójának pusztulását 5 percen belül előidézte, míg
– a diftériabaktérium elpusztításához 20 perc kellett.”
forrás: Biegerbauer Pál: Gyógyító illatok/

Alkalmazzuk párologtatóban, hogy megelőzzük az influenza és más légúti fertőzések terjedését.

Erős gomba ellenes hatását, bizonyos bőr kinövések kezeléshez is használják. Megbízható forrás tanulmányok 2017-es szemléjében jegyzik meg, hogy hatásos atléták lábainak gombás fertőzéseinek felszíni kezelésére. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5435909/)

Fogszuvasodáson keresztül a fogbél baktériumokkal fertőződése, a fogbél gyulladását okozza.

Bizalmas közelségben is olyan kellemes beszélgetőpartner lehetsz, aki fogorvosi dicséretre is érdemes

A száj higiéniájában így hasznosíthatjuk a fertőtlenítő, frissítő hatását:
• Fogmosásnál a fogkrémre tegyünk 1 csepp citromolajat , majd a megszokott módon mossunk fogat. Az öblögetéshez használt kb. 1 deci vízhez is keverhetünk el csepp citrom illóolajat. Fertőtlenítő hatása gondoskodik arról, hogy a fogaink hófehérek legyenek és gátolja a fogbél gyulladásához vezető felülfertőződést.
• Szájvízben alkalmazva, rendszeres használatával gátolhatjuk a fogszuvasodást, az ínygyulladást és fogkőképződést is! Ha gyárilag nem tartalmazza, tegyük hozzá mi. Szájpenész és a kellemetlen szájszag ellen javasolt naponta több alkalommal is végzett öblögetés egy deci vízhez adott 8-10 csepp citrom illóolajjal.
• Fogmosás után pedig a fogkefét fertőtleníthetjük néhány csepp illóolajjal, amit majd langyos vízben alaposan leöblítünk

Útmutató a tisztaság üdítővé emeléséhez.

• A citrom olajat vágódeszkákba vagy konyhai felületekbe dörzsölve nemcsak fertőtleníthetjük azokat, de a kellemetlen szagokat is eltávolíthatjuk belőlük.
• Makacs, ragadós maszatokat, üledéket okozó helyzetek – pl. játékos kisgyerek ragasztós maszatolása, gépszerelés kesztyü nélkül, stb. – általában hosszú bajlódást jelentenek a még hátramaradt ragadós maradványokkal. Törlőrongyra, vagy a felületre tett citrom esszenciális olaj segítségével azonban eltávolíthatjuk, órákig tartó súrolás, vagy mérgező kemikáliák nélkül.
Adj a szappanodnak is extra tisztító erőt néhány csepp citrom olajjal és ezzel dörzsöld a kezed.

• Az ezüst és más fémek fakulásos állapota miatt sem kell kidobni az ezüstféléket (pláne ékszereket), vagy fém háztartási eszközöket. Tegyünk pár csepp citrom olajat egy gyapot labdára és dörzsöljük a foltra, így visszahozzuk a fém természetes szépségét.
• Fabútoraink tisztítására, felfrissítésére egy deci len,- vagy olívaolajba elkevert 25 csepp citrom illóolajat javasolnak egyes források. Ugyanilyen hasznos a bőr bútorok fenntartásában is. Sok munka és speciális ápolás őrzi meg a bőr heverő és fotel szép állapotát, de azt jórészt az ápoló olajhoz adott citrom olaj tartósító hatása is hozzájárul a bőr hasadása, berepedezése megelőzéséhez.

• A citromolajat szódabikarbónával keverve (mintegy olajos súrolóport) használhatjuk a vécécsésze vagy a mosdókagyló fertőtlenítésére és tisztítására. Egy evőkanál szódabikarbónához 10 cseppet adjunk. Védőkesztyű és védőmaszk sem kell.(!)
MEGLEPŐDÖL, ha a szódabikarbóna a citromolajtól nem pezseg ki?

Belsőleg használatról pro, -és kontra. Olaj a vízre???

FIGYELEM!!! Belsőleg csak CPTG minősítésű esszenciális olajat fogyasszunk. A minősítés részleteit ezen az oldalon nézd meg.:
https://media.doterra.com/hu/hu/flyers/cptg-testing-methods.pdf

A minősített termékek eléréséhez kattints Ide!

Reklámanyagok javasolják az ivóvízbe cseppentve fogyasztást, az emésztés javító, azon keresztül a testben kiváltott természetes tisztító, méregtelenítő, zsírlebontást segítő hatásával indokolva.
Az olajak azonban vízben nem oldódnak, csak emulgeáló szer(ek) segítségével. Pálinkával is próbáltam esszenciális olajat feloldani, – mivel alkoholban is oldják gyógynövények hatóanyagait – de sajnos annak is a felszínén maradt. (Tegyük hozzá, hogy a pálinka nem 90%-os alkohol!)
Az oldatlan cseppek nyelését is kockázatosnak tartják, mert a nyelőcsőben kárt okozhatnak a magas hatóanyag koncentrációjú olajak.
Néhány csepp magas hatóanyag tartalmú olaj, viszonylag nagy mennyiségű növényi alapanyagból nyerhető ki, ezért van, aki a esszenciák használatát klinikai gyógyszerészeti szakismeretekhez kötné. Megennénk egy egész citromot héjával együtt a néhány csepp olaj tartalmáért? Valószínűleg nem – mondják az ellenzők.

Belsőleg fogyasztásra inkább ételízesítőként ajánlják (példaként néhány receptet a végére hagytam), mégpedig telítetlen zsírsav tartalmú növényi olajjal, vagy mézzel keverve.
Az esszenciáknál ismert a „biztonságos mennyiség” fogalma, ami konyhanyelven egy a millióhoz arányt jelenti az esszencia és az étel mennyiség viszonyában.

A méregtelenítő hatásához egyes szakemberek csak annyit fűznek, hogy a test – azon belül kiemelt a máj szerepe – elvégzi önmaga tisztítását, de ha valami szert használunk, az jó esetben inkább együttműködik a test öntisztuló funkcióival.
Tény, hogy a citromolaj hatóanyagai ennek az elvárásnak megfelelően támogatják a máj működését, így nyugodtan fogyaszthatjuk.

A citrom olajat bátran használjuk egyéni kreativitástól, az adott helyzettől függően és készítsük el a „saját limonádénkat”, vagy kedvünk szerinti csemegénket!

A teljesség igénye nélkül, alább található példaként néhány recept.





Ajánlás: habár ez a recept 1 csésze áfonyát ír, de többel sem ronthatod el.




forrás: https://www.doterra.com/US/en/blog/spotlight-lemon-oil

Áfonyás citromos muffin.

Ez a recept glutén, feldogozott cukortól mentes és finom. Az áfonya édes-savanyú íz párosa jó a citrus-félékkel és a citromolaj sajátos zamatot hoz ehhez a szádban olvadó recepthez.
Hozzávalók
2 csésze gluténmentes teljes értékű liszt,
1 teáskanál xanthan gumi (Az eredeti recept ezt a glutén helyettesítő sűrítő anyagot ajánlja. Bio-boltokban, webáruházakban elérhető.)
1 csésze méz, vagy barna rizs szirup, 1 evőkanál sütőpor, 1 evőkanál só, 8 csepp Lemon oil, 1 tojás, 1 csésze tej, 1 csésze olvasztott vaj,
1 csésze friss, vagy fagyasztott áfonya
Elkészítés

  1. Keverd össze a lisztet, a xantthan gumit és a sütőport.
  2. Törd fel a tojást egy közepes tálba, add hozzá a tejet, vajat, barnarizs szirupot, a Lemon oil-t és keverd össze. Add hozzá a keveréket a száraz anyaghoz.
  3. Keverd bele az áfonyát.
  4. Vajazd ki a muffin forma barázdáit, kétharmadáig töltve mindegyik formát.
  5. Süsd 20 percig 375° F. (190C°) hőmérsékleten

Mézes nyalókák.

Adj egy édes élményt a számodra kedves embereknek. Ezek a házilag készült nyalókák bármely belsőleg fogyasztható esszenciális olajjal készülhetnek.
Hozzávalók: 1 pohár cukor, 1/3 pohár méz, 2 evőkanál víz, 5 csepp Lemon, vagy más olaj

Elkészítés

  1. Töltsd a cukrot, mézet és a vizet egy közepes serpenyőbe.
  2. Közepes lángon, fakanállal keverd össze a hozzávalókat, amíg a cukor fel nem oldódik.
  3. Egyszer oldódik a cukor, helyezd a cukorhőmérőt a serpenyőbe és hagy felfőni az összetevőket.
  4. Amíg a keverék fő, készítsd elő a nyalóka formákat a pálcikákkal.
  5. Hagyd, főni a keveréket, amíg a hőmérséklete eléri a 295° F (146C°), vagy a keményen recsegő állagot.
  6. Töltsd gyorsan egy hőálló mérőpohárba. Adj hozzá esszenciális olajat és kavard el.
  7. Töltsd a keveréket a nyalóka formákba. Forgatsd meg a nyalóka pálcikákat, hogy azok biztosan teljesen be legyenek vonva.
  8. Hagyd 30 percig állni a nyalókákat, mielőtt eltávolítod a formákból.
    Javaslat: Ha más olaj használatáról döntesz, fontold meg az 5 csepp csökkentését egy fogpiszkálónyira, vagy 1-2 cseppre. Amikor egy olajt használnak, általában az érzékenységnek megfelelően hígítják, mint pl. a fahéj (Cinnamon Bark) olaját.
Tipp: A citrom-menta granitához próbálj borsmenta olajat cseppenteni a citromléhez és a gyümölcshöz, így körítheted a friss menta tavaszias aromájával.

Citrom és narancs Graniták.
Osztd meg ezt a hűs és kreatív élményt ezen a nyáron a következő alkalommal.
Hozzávalók:
6 nagyobb citrom, vagy 4 közepes méretű narancs
cukor, vagy méz az ízesítéshez
4 pohár víz, 2–4 csepp cirom, vagy vadnarancs olaj.

Elkészítés:

  1. Tisztítsd és mosd meg a gyümölcsöt. Vágd le a felső negyed részénél és egy vékony ferde szeletet a gyümölcs alján, így egyenesen áll meg.
  2. Grapefruit kést használva, óvatosan távolítsd el és őrizd meg a húst és a levet. légy óvatos, ne vágd át az alját. Állítsd a héjakat egy tányérra, vagy süteménylapra és fagysztd keményre.
  3. Keverd el a kivájt húst és levet esszenciális olajjal egy mixerben, vagy keverőben. Nyomd a lehető leg pürésebbre és nyomd át a pépet egy finomszűrőn.
  4. Keverd el vízben, adj hozzá ízlés szerint egy evőkanál cukrot, vagy mézet. Töltsd a lépet egy nagy serpenyőbe, vagy sütőtálba, ami elég nagy ahhoz, hogy a folyadék ne legyen mélyebb 2,5 cm-nél.
  5. Fagyaszd 1-3 órán át. Vedd ki a fagyasztóból félóránként és kaparjál fel két villával a jég felszakításához.
  6. Kapargasd fel amíg csillog, amikor a graníta fagyos. Kanalazd bele a fagyott citrom, vagy narancshéjba és szolgáld fel.

Váljék egészségére mindenkinek!

Leave a Reply

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave A Reply (No comments so far)

You must be logged in to post a comment.

No comments yet