Ellenségnek tűnik, de ha jobban megnézzük, nélkülözhetetlen társ.
A betegséget okozó gomba fajok együtt élnek velünk, még egészséges körülmények között is. Megvan a helyük és szerepük az egészség fenntartásában: pl. a candida szerepe, hogy megköti a szervezetbe bekerülő nehézfémeket –elsősorban a higanyt – és más mérgező anyagokat. A gombák és a baktériumok “kordában tartják egymást”, így a gombák csak akkor szaporodhatnak el, ha a szervezet baktérium flórájában valami kárt tesz.
A bőrön, nyálkahártyákon és a belső szervekben akkor alakul ki gombás fertőzés, ha a szervezet védekező rendszere sérül, alul működik. Ilyen állapot pl. szervátültetés utáni kezelés, HIV-fertőzés, vagy a normál baktérium flóra (bélflóra, hüvelyflóra) sérülése egy antibiotikumos kezelés, vagy túlzásba vitt tisztálkodás miatt.
A gombás fertőzések lelki oka.
Milyen személyiség működési területen vonjuk ki az energiát, vagy adjuk fel a küzdelmet? Mit hagyunk elhalni, minek a működését nem tartjuk életben?
A gombák élettelen szerves anyagok maradványaival táplálkoznak (saprophyták) és akárcsak a növényvilágban, az élő növények elhaló félben levő részein is megtelepszenek. Olyan szerven tudnak élősködni, amelynek a működését lelki szinten nem tartjuk életben, azaz lemondunk a szerepéről.
A bőr fizikai szinten a test határa, mentális jelentése a személyiségünk védelme. A körmök (karmok) fegyver és eszköz – amivel megkapaszkodom, vagy kikaparom a gesztenyét. A hüvely, a nőiesség, az örömteli szex, a harmonikus, beteljesülést hozó párkapcsolattal függ össze. A nemi szerveket érintő fertőzések lelki okának – a férfiak esetében is – a saját nemi szerepünkkel való azonosulás, a másik nemmel érzett egységtudat hiányát, és az egészségtelen kapcsolathoz ragaszkodást tartják, amiben olyan biztonságot talál, amit máshol kellene keresni.
A gombás fertőzés kezelésének módjai:
A kezelés alapja az immunrendszer helyreállítása, és a célzott gombaellenes kezelés. Utóbbi a fertőzés helyétől függően történhet külsőleg, vagy belső szervek esetén, szájon át szedett készítményekkel. Igen súlyos esetben alkalmazhatnak vénásan adott szereket.
A gombás fertőzés kezelése belsőleg.
Elsősorban a gomba tenyészet éheztetésére ajánlanak diétát, mely az első időszakban általában keményebb, majd egy kicsit lehet enyhíteni a diéta szigorúságán, de egyes szabályokat hosszú távon is be kell tartani, ha nem akarunk visszaesni.
A javasolt étrend kizárja a finomított és gyümölcscukrokat, az elszigetelt keményítőt tartalmazó ételeket, mint a fehér kenyér, fehér rizs, egyéb lisztből készült élelmiszerek. Az első hetekben nagyon szigorúan ki kell iktatni az étrendből a cukor fogyasztását, azaz még gyümölcsöt sem ehetünk. Kerülendőek az élesztőt tartalmazó, illetve erjedéssel –kivéve a tejsavas erjedéssel – készülő ételféleségek is (pékáruk, alkoholos italok, ecet), hiszen ezek az élelmiszerek, alapvetően gombás közegek. Felhajtó anyagnak élesztő helyett szóda-bikarbóna ajánlott, vagy semmi (lásd: kovásztalan kenyér). A tejsavas erjesztéssel készült ételek azonban a tejsav baktérium tartalmuk miatt ajánlottak.
A makrobiotikus, vagy makro-vegetáriánus étrend ugyanezen ajánlásoknak felel meg.
Második lépés, a gomba tenyészet gyérítése gyógyszeresen, vagy más természetes alapú készítményekkel. A gyógyszeres kezelés korlátja a májkárosodás veszélye, így előfordul, hogy a teljes gyógyulás előtt kell befejezni a gyógyszer szedését.
A szelíd gyógymódok tágabb mozgásteret adnak. Ha esszenciális olajakat használunk külsőleg, vagy kapszulába kiszerelve.
Az egyéni érzékenység vizsgálatán túl ügyeljünk arra, hogy CPTG (terápiásan tiszta) minősítésűek legyenek.
(A minősítés követelményeiről részletek ebben a videóban.)
A colon hydro terápia a vastagbélből segít kimosni a háló szövedék-szerű gomba telepet, ami legjobban a második mosásnál sikerül. Ez az eljárás fontos, ha más szervek –pl. a körmök – gombás fertőzése a vastagbélből ered.
Harmadik lépés a baktérium flóra helyreállítása. Sajnos újabb kutatások szerint a boltokban kapható pro biotikumok nem mindenkinek hatásosak, mi több, gátolják a baktériumflóra önálló helyreállását. A vizsgálatok szerint a beszedett pro-biotikumok vagy átszaladnak az emésztőrendszeren, vagy megmaradnak, de az ott lévő mikrobák később kiszorítják. A kutatók szerint csak a személyre szabottan – mindenkinek külön – összeállított pro-biotikum koktél megfelelő hatású.
Amikor a pro-biotikumok között válogatunk, az ár-érték arány nem a kapszulákban lévő baktérium törzsek számától, hanem az életben maradásuk esélyétől függ amíg a helyükre érnek és megmaradnak -e amíg a bélflóra helyreáll.
A gomba gyérítés nagy ászai.
Teafa
Az egyik leghatásosabb természetes antibiotikum. Az illóolaja bármiféle gombás fertőzés – hüvelygomba, húgyúti fertőzések, lábgomba – esetén segítséget nyújthat, ahogy a baktériumokat és vírusokat is kitakarítja a szervezetből. Segít megszüntetni a bőrbetegségeket, a pattanásokat, az acnét és a pikkelysömört is.
Oregano Az oregano
gombaölő tulajdonságú fűszernövény. Emellett a lúgosító étrendbe is remekül beleilleszkedik. Az olaját csak hordozóolajjal hígítva használjuk!
Grapefruit
Maga a gyümölcs sejtregeneráló immunerősítő és antioxidáns hatásáról ismert, emellett vírus- és gombaölő tulajdonsággal is bír. A grapefruit mag olajat vízbe áztatott textildarabra csepegtetve javasolják a láb áttörlésére napi 2-3 alkalommal. A bőrgomba tenyészetet néhány nap alatt eltakarítja. Felváltva érdemes használni a
teafaolajjal. A citrom és a narancs illóolaját is egyaránt használhatjuk a gombás bőr és köröm gyógyítására, illetve a fertőzés tovább terjedésének megállítására.
Szegfűszeg
Étvágyjavító, a legerősebb antioxidáns, emellett antiszeptikus, fertőtlenítő és gombaellenes hatású. Vattára cseppentett olaját használják szájűri gyulladások, vagy akár fogfájás esetén, és masszázsolajként reumatikus fájdalmak kezelésére. VÁRANDÓSSÁG ESETÉN TILOS HASZNÁLNI!
Kakukkfű
Légúti fertőzések, asztmás tünetek enyhítésére használják, valamint gyakran fájdalomcsillapításra is. Fő hatóanyaga, a timol hússzor hatékonyabb a különféle mikroorganizmusok ellen, mint a fenol – amely egy vegyi eredetű fertőtlenítő szer. MAGAS VÉRNYOMÁS és VÁRANDÓSSÁG ESETÉN TILOS HASZNÁLNI!
Fokhagyma
Az áttört fokhagymát olíva olajban, vagy 1:10 arányban desztillált vízben hagyva 1 napig oldatot, vagy fokhagyma olajat nyerünk, amit külső kezelésre használhatunk.
Levendula
Nyugtató, görcsoldó, fájdalomcsillapító, keringésjavító hatása mellett antibakteriális, gyulladáscsökkentő és gombaölő hatású. Gyerekek számára is kellemes a használata. Az olaját ülő fürdőhöz és hüvelyöblítésre is használják.
Rozmaring
Az aromás fűszernövény baktérium- és gombaölő, illetve fájdalomcsillapító tulajdonságú. Ugyanakkor csökkenti a rákos megbetegedéseket jelentő génmutációk kialakulásának kockázatát is. VÁRANDÓSSÁG és EPILEPSZIA ESETÉN TILOS HASZNÁLNI!
Sáfrány
Az egyik legerősebb gombaölő tulajdonsággal bíró fűszernövény. Gyakran a Candida ellenes diéták szerves részét képezi
Gránátalma
A kutatók nem csupán vírusellenes, hanem a gombák és baktériumok elleni hatását is igazolták. Fogyasztásával tehát nem csupán az influenza hanem a visszatérő Candida-fertőzésnek is elejét lehet venni.
Bojtorján
A kozmetikai ipar is hasznosítja gombaölő tulajdonságait – például samponok és intim mosakodók alapanyagaként.
Feketedió
Kérgét és gyümölcsét egyaránt használják bőrgombásodás ellen. Korábban daganatellenes hatást is
tulajdonítottak neki. Ez a megfigyelés valószínűleg abból adódott, hogy gombaölő tulajdonsága miatt távol tartja azokat a gombákat, amelyeknek bizonyos anyagcsere végtermékei rákkeltők.
Élőflórás joghurt
Ha a Candida albicans nevű, hüvelyben élő élesztőgomba túlszaporodik, kellemetlen viszketést okozhat. Egy amerikai vizsgálat során bizonyították, hogy a betegség jelentkezésének valószínűsége jelentősen csökken azoknál a nőknél, akik napi egy pohár élőflórás joghurtot fogyasztanak.
Lapacho A lapacho tea a lapacho
fa vöröses, belső kérgéből készül. Bőrbetegségeknél – akné, ekcéma, lábgomba, dermatitisz, napégés, neurodermitis – a lapacho-t kenőcs, borogatás, kötés formájában kell alkalmazni.
Sóskaborbolya
A növény gyökerének kérge vérnyomás-szabályozó, epehajtó és májerősítő hatású. De a sóskaborbolya fertőtlenítő és gombaölő tulajdonsággal is bír. Hatékonyan alkalmazható a húgy úti és a hüvelyi fertőzések ellen.
Hogyan tovább a gyógyulás után?
Először a testen megjelenő tüneteket kezeljük szükség szerint külsőleg, belsőleg. Ha nem tanultunk a betegségből, és úgy folytatjuk, mint a tünetek megjelenése előtt, idő kérdése, hogy mikor betegedünk meg újra.
A kezelés alatt van elég időnk átformálni az életvitelünket, a hozzáállásunkat és azonosítani a probléma lelki eredetét. Mindezek után ki tudjuk jelölni a változtatás pontjait, és kialakítani az új életmódunkat. Új szokások és gondolkodásmód, kapcsolatok minőségi változtatása, vagy felszámolása.
A gomba fertőzésből való gyógyulás így lesz végleges.
Tags: candida, fertőzés, gomba, gombás betegségek lelki okai, gombás fertőzés, hüvelygomba, körömgomba
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.