Rovarriasztó és távoltartó megoldások, méregmentesen.


A rovarűző növények olyanok, mint a barátok, akik megvédenek a kelletlenkedő alakoktól, cserébe figyelmet és gondoskodást adunk.

Nagy valószínűséggel a Kedves Olvasó van olyan barátságos viszonyban a természettel, hogy az általa kínált lehetőségekkel élve, sokkal szebb életstílust alakítson ki.

Ha MLM Sikert Akarsz a Modern Korban, NE Kövesd El EZT a 13 “MLM-Sorsdöntő” Hibát!
Letölthető Különleges Beszámoló, IDE Kattintva! A 2-es és 3-as Hibát TILOS Elkövetni Ma a Hálózatépítésben!

Amikor otthonunk nyugalmát, vagy a természetben szabadidőnk eltöltését zavarják egyes rovarok, felértékelődnek a rovarriasztó eszközök és megoldások. A vérszívók csípése egyes fertőző betegségek – pl. Lyme-kór, vírusos agyvelőgyulladás – kockázatát hordozza, némelyik súlyos károsodással jár, kezelése pedig elég hosszúra nyúlhat.
Testfelületen alkalmas megoldás egy rovarriasztó spray, vagy kenőcs, egy teret pedig olyan növényekkel védhetünk meg, amelyek illatát a számunkra kellemetlen rovarok nem viselik el, de nekünk kimondottan jólesik.

Rovarriasztó kertészet.

Ilyen növényekkel a balkonokat díszítve védhető a lakás a berepülő rovarok ellen, a kertekben pedig kártevőket riasztjuk, csökkentve, vagy elkerülve a vegyszerek használatát. A veteményesekben ebből a megfontolásból ültetnek a konyhához közel is ilyen növényeket.

Számos növény illóolaj tartalmával fejti ki ezt a hatást. Az összezúzott leveleit a bőrre kenhetjük, vagy egy tálkába is tehetjük magunk mellé.

A teljesség igénye nélkül lássuk néhányat a mérsékelt éghajlaton élő növények közül:

Mentafélék: borsmenta, macskamenta. Kellemes, friss illatukat a repülő rovarok, például a legyek vagy szúnyogok ki nem állhatják. Vesszői és a mentaesszencia elriasztja a legyeket, bolhákat.

Cédrusfa: a cédrusesszencia hatékony legyek, szúnyogok és molyok ellen. Szekrény készítésnek nem véletlenül kedvelt alapanyaga, mégsem árt felfrissítésképpen a cédrusfa szekrényeket is időről cédrus esszenciával meglocsolni.

Levendula: ruhásszekrénybe téve egy levendulacsokor a molyok ellen, a cserépben vagy virágládában más rovarok, többek között a legyek és szúnyogok és – a zsályához hasonlóan – kullancsok ellen is hatásos. Illóolaját a testápolóhoz keverve fokozza annak bőrápoló hatását is.

Zsálya: a gyógyászatban a hatásai között a gyulladáscsökkentő és enyhe vérzéscsillapító hatásával a rovarcsípéseket is kezelhetjük, bedörzsölve a csípés helyét a levelének nedvével. Illóolaja erősítő, étvágyjavító, görcsoldó, fertőtlenítő, izzadás gátló, görcsoldó, vérnyomáscsökkentő, vizelethajtó és havivérzést beállító hatásokkal rendelkezik, de kizárólag külsőleg alkalmazható! Kerti sütögetéskor vagy tábortűznél, ha zsályalevelet dobunk a tűzbe, kellemes illatot ad, és segít távol tartani a rovarokat.

Citromfű: a szeméttartónkban citromfű-esszenciát párologtatva, távol tartja a legyek és más rovarokat. Molyok ellen úgy használjuk fel ezt az anyagot is, mint a cédrus esszenciát. A szabadban megterített asztal, vagy a fűre terített abrosz négy sarkára mondjuk egy-egy kimosott kiszárított konzervdobozba cseppentett citromfű esszenciával, a tájékáról is elűzhetjük a legyeket. A levendulához és az eukaliptuszhoz hasonlóan az illóolaja a bolhákat is riasztja.

Bazsalikom: elriasztja a legyeket és szúnyogokat. Cserépbe ültetve ajánlják az ajtó két oldalára, az ablakpárkányra, erkélyajtóhoz. Leveleit fűszerként is használjuk salátákba, sertés- és csirkehúsos ételekhez, és az olasz konyha is kedveli a paradicsomos ételekhez.

Muskátli (geranium): szép és hasznos, bár cseppet sem aromás az illata, mégis távol tartja a szúnyogokat és a darazsakat.

Rozmaring: szúnyogokat és más szemtelen rovarokat is távol tart. Tehetjük a cserepes növényt az ablakba, vagy akár csak pár levágott ágat. Egyes fajtái, akár méteres bokorrá is megnőhetnek. Ebből is főzhetsz testpermetet: 10 dekagramm levelet főzz 1 deciliter vízben 20 percig. Utána szűrd és hűtsd le, és hígítsd 1 deci vízzel. Permetszóró flakonba töltve, tartsd a hűtőben, és fújd magadra, amikor szükséges.

Oregánó: természetes antibiotikum, teája (forrázata) étvágygerjesztő, idegnyugtató, baktériumölő, köhögéscsillapító hatású. A baktériumok szaporodását gátló a karvakrolt és a timolt maga a szurokfű 2–5%-ban tartalmazhatja, olaja az oregánóolaj pedig 40–70%-ban. Párologtatóba téve az oregánó olaj nemcsak vírusoktól tisztítja a levegőt, hanem a szúnyogokat és más rovarokat is távol tartja.

FONTOS!!! Csak terápiásan tiszta (CPTG) minősítésű esszenciális olajat kenjünk a bőrre! A minősítés követelményeit itt találod.

Kakukkfű: kedvezően hat az emésztési folyamatokra, erős fertőtlenítő, antimikrobiális, és gombaölő hatását pedig a timol (40%) és a karvakrol (15%),tartalmának köszönheti. Olívaolaj és kakukkfű-olaj keverékét (egy teáskanál olívaolajhoz négy csepp kakukkfű olajat adjunk) a ruhánkra, vagy közvetlenül a bőrünkre kenve a szúnyogokat és más rovarokat is távol tarthatunk. Az illóolaj felszabadításához össze kell zúzni a leveleket. Elvileg nyugodtan be is dörzsölheted magad a zúzalékkal, de első alkalommal végezz bőrpróbát az alkarodon.

A dohányvirág: nem azonos azzal a növénnyel, amiből a cigaretta készül. Ez a növény erőteljes illatával elriasztja a szúnyogokat és a legyeket, de vonzzák a pillangókat és a kolibriket . Alkonyatkor kertészkedve, vagy esti szalonna sütéskor nem zavarnak majd ezek a vérszívók. A növény minden része mérgező, ezért, ahol kisgyerekek vannak, csak bizonyos óvintézkedések mellett termeszthető. Ha megesszük, veszélyes!!!

Körömvirág: Kalendula néven is ismert növény nemcsak gyönyörű dísze a kertnek, hanem kiváló gyógyító, és szúnyogriasztó.

További rovarriasztó növények (még néhány a 3000-ből): metélőhagyma, kapor, petrezselyem, díszhagyma, krizantém, csodatölcsér, gólyaorr, citronella, büdöske (bársonyvirág), sarkantyúka, petúnia, borsfű, szasszafrász, morzsika, kvassziafa, kámfor, eukaliptusz, zsálya, ….

Illóolajokból célzottan összeállított formula, embernek és házi kedvenceknek (akár lovaknak is!) egyaránt.
Bővebb információkért lépj kapcsolatba velem ezen az oldalon. Javaslom tanulmányozni a “Join & Save” menüt.

Lakótérben a párologtatóba csepegtetett illóolajakkal nemcsak a levegőt felfrissíthetjük, vagy a hangulatot tehetjük kellemesebbé . Csak emlékeztetőül: a kámfor, az eukaliptusz, a borsmenta és a rozmaring, de a narancs, a szegfű és a vanília is távol tartja a rovarokat.

Passzív rovarriasztó technikák.

Nemcsak a szúnyogok riasztásra kell gondolnunk, hanem arra is, hogy élőhelyet mi magunk ne teremtsünk számukra, pl. a virágcserép alatti tálban, vagy máshol álló víz hagyásával. A kerti tó is sajnos ilyen hely, viszont remélhetjük, hogy abban szitakötő lárvák is fejlődnek, amelyek szúnyog lárvákkal táplálkoznak.

A vérszívók irántunk való vonzalmának csökkentésére találhatunk néhány ajánlott praktikát:

Kerüljük az erős illatú arcszeszt, és testápolókat, parfümöket, illatos szappanok vagy öblítővel mosott ruhák használatát esti szabadtéri programokon, ha az alkalmazott parfümolaj tartalma nem rovarokat riasztó hatású. A szúnyogokat leginkább az édes gyümölcsök és virágok illata vonzza, amilyeneket előszeretettel alkalmaznak illatszerekben, és egyes naptejekben is. A verejték szaga szintén vonzza a rovarokat, ezért érdemes izzadás-gátlót használni. Legjobbnak az ásványi alapú, illatmentes dezodorokat tartják.

Az élénkebb színek, például a kék vagy a sárga különösen vonzók a szúnyogok és a kisebb rovarok számára. A világos, pasztell ruhák nem hívják fel annyira a figyelmüket.
Grillezésnél vagy pikniken, a nyers és az elkészült ételt is ajánlatos mindig lefedni, hogy az illata ne keringjen a levegőben.

Állítólag belsőleg is érhetünk el rovarriasztó hatást, ha a bőrön keresztül kipárolgó illatok számukra taszító. A B1-vitamin tablettáknak és a fokhagymának tulajdonítanak ilyen hatást. Utóbbit kapszula formában is fogyaszthatjuk, de grillezéskor például az is segíthet, ha fokhagymás pácba forgatjuk a húsokat.

És ha már megcsípett a szúnyog, vagy a kullancs.

A szúnyogcsípést helyi gyulladásnak tekintik, aszerint is javasolják kezelni. Az ecetes borogatáson kívül sokaknál bevált a levendula olajjal való kezelés. Tegyünk egy cseppet a szúnyogcsípésre egy valódi levendula olajból és finoman oszlassuk el.Amennyiben töményen irritációt okozna, vízzel vagy olajjal (pl. olívaolaj, szőlőmag olaj) hígítás javasolt.
Kullancsot lassú, húzással ajánlják eltávolítani, hogy szinte magától engedje el a bőrt, amíg szinte sátor szerűen felhúzódik. Bármilyen eszközt, vagy ha a körmünket is használjuk, alapszabály, hogy a bőrhöz olyan közel fogjuk meg, hogy ne nyomódjon össze a kullancs teste, ami fertőzésveszélyes öklendezésre kényszerítené.

Online MLM Szakértő PDF Nincs Napi 20 MLM Jelölted? Akkor EZT Olvasd El, mert a Bemutatott 2-es Hibát Követed El! Mi az a 13 Hiba, ami Gátolja az MLM Sikert az Online Korban? Vajon Melyik Hibákat Követed El Te? Kiderül, EBBEN a PDF-ben, amikor Letöltöd az Email-eddel! Kattints Ide!

Ha pedig beleszakadna a szájszerve, nem kell fáradni a kiműtéssel, mert a szervezet mindenféle szurka-piszka nélkül is kilöki. A csípés kezelésére javasolják a levendula mellett még a szintén fertőtlenítő hatású szegfűszeg, és a teafa illóolajat is.

A vérszívók és a kellemetlen társaik távoltartására való megoldásokból kívánom, hogy sikerrel alkalmazd a
méregmentes rovarriasztó technikákat, egyben szolgáljon örömödre a környezeted ilyen célú alakítása, szépítése!

Share This Page

Tags: , , , , , ,

Leave A Reply (No comments so far)

The comments are closed.

No comments yet